Domowa Biblioteka

Przekazuję informację od sieci sklepów Empik- do wykorzystania dla chętnych- internetowa baza książek i lektur szkolnych.
Drodzy Państwo,
W obliczu obecnej sytuacji zarówno grono pedagogiczne, jak i uczniowie stoją przed wieloma wyzwaniami. Zdajemy sobie sprawę, że odwołane lekcje i prowadzenie zajęć w trybie zdalnym to jedynie część problemów, które pociągnęła za sobą konieczna decyzja o czasowym zamknięciu szkół. Uczniowie są również pozbawieni dostępu do bibliotek i innych pomocy naukowych, co sprawia, że samodzielna praca w domu stanowi tym większą trudność.

Lektury pod ręką

Chcemy Państwu pomóc i udostępniamy dla wszystkich na 60 dni za darmo 13 tysięcy audiobooków i e-booków w Empik Go. Wśród nich w tej wirtualnej bibliotece znajdą Państwo większość lektur obowiązkowych i uzupełniających dla klas szkoły podstawowej w formie książek elektronicznych oraz w formie książek do słuchania a także dodatkowe opracowania jako podcasty z cyklu "Ale co chodzi?", które ułatwią zrozumienie wątpliwych kwestii i będą nieocenioną pomocą przy nauce do egzaminów.
Aby uzyskać dostęp do tej bazy i lektur, wystarczy wygenerować kod aktywujący usługę Empik Premium na stronie: https://www.empik.com/czas-w-domu a następnie postępować według instrukcji. Kolejny krok to pobranie na smartfon bądź tablet aplikacji Empik Go. Dzięki niej będzie można przeglądać całą ofertę (sekcja „dostępne w Empik Premium”) i czytać ebooki oraz słuchać audiobooki w dowolnym momencie. To bardzo proste.

Warsztaty edukacyjne online

Zdajemy sobie również sprawę jak ważne jest teraz stymulowanie wyobraźni dzieci, uwalnianie ich kreatywności, pogłębianie wiedzy w ciekawej formie dostępnej online. Zapraszamy więc uczniów młodszych klas do udziału w edukacyjnych warsztatach pod hasłem #wdomujestfajnieikropka. Cykl inspirujących, rozwijających pasje, wiedzę i wyobraźnię zajęć przygotowali organizatorzy programu Przecinek i Kropka wraz z popularyzatorami nauki ze Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki oraz specjalistami od zajęć edukacyjnych, wydawcami, autorami i znawcami literatury dla najmłodszych. Codziennie na profilu Przecinek i Kropka na Facebooku: https://www.facebook.com/przecinekikropka.empik oraz stronie https://www.przecinekikropka.pl będą się pojawiały kolejne fascynujące warsztaty.

Zachęcamy Państwa do przekazania nauczycielom i rodzicom informacji o bezpłatnym dostępie do szerokiej bazy książek elektronicznych, w tym lektur a także o warsztatach online – na przykład za pośrednictwem systemu Librus. Mamy nadzieją, że nasza inicjatywa spotka się z ich dużym zainteresowaniem jako ta, która wychodzi naprzeciw aktualnym wyzwaniom i potrzebom w całym procesie edukacji. To ważne, by w okresie zamknięcia szkół każdy uczeń mógł korzystać z biblioteki bez ograniczeń, brać udział w edukacyjnych warsztatach, a nauczyciele mogli kontynuować przerabianie zaplanowanego materiału. Dziękujemy za pomoc.

Pozdrawiamy, życząc dużo zdrowia
Zespół Empik