Do wakacji:

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W tym roku IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypadł w piątek 4 października.  Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W naszej szkole również o nim pamiętaliśmy. Z okazji tej zostały ogłoszone dwa konkursy. Jeden dla uczniów klas IV - VI, których zadaniem było znalezienie losów z przykładami tabliczki mnożenia, a następnie poprawnie je rozwiązać. Konkurencję te wygrała Aleksandra Gierak, która rozwiązała bezbłędnie aż 115 przykładów. Natomiast uczniowie klas VII - VIII przystąpili do egzaminu pisemnego o trudniejszym poziomie trudności z tabliczki mnożenia. Mistrzem tabliczki mnożenia został Antoni Naróg, który w najkrótszym czasie rozwiązał poprawnie wszystkie zadania. Oprócz konkursów uczniowie uczestniczyli w licznych zabawach utrwalających tabliczkę mnożenia, m.in. gra planszowa ślimak, puzzle, memory, domino, gry interaktywne, kolorowanki. Atmosferę dnia umiliło powstałe na korytarzu szkolnym drzewko tabliczki mnożenia. Zadaniem dzieci było dopasowanie wyników do przykładów wiszących na liściach drzewa.