Jadłospis na CZWARTEK:

surówka z pora 100 g

kompot z czarnej porzeczkiwoda z cytryną 200 ml

Wycieczka do Sea Parku

5 października uczniowie z klasy I-III i grupa przedszkolaków wybrała się na wycieczkę do Sea Parku w Sarbsku. Na początku zwiedziliśmy Oceanarium Prehistoryczne 3 D, gdzie zobaczyliśmy pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich. To bardzo ekscytujące przechadzać się pośród tych stworzeń budzących grozę gabarytami, odgłosami i wyglądem. Spotkaliśmy się również z rekinem. Było to ogromne przeżycie wywołujące jednocześnie strach i śmiech. Potem przeszliśmy się aleją Miniatur Latarń Morskich. Obserwowaliśmy ptaki strefy przybrzeżnej w ich naturalnym środowisku. Bawiliśmy się w Parku Zręcznościowo-Linowym Małego Pirata – to 11 kolorowych domków pomiędzy, którymi dla dzieci zostały przygotowane specjalne pirackie przeszkody oparte na systemie linowym. Chodząc uliczkami Parku oglądaliśmy największe żyjące ryby i ssaki morskie w ich naturalnej wielkości. Następnie sprawdzaliśmy swoją wytrzymałość we Wraku na Wspak. Najwięcej wrażeń dostarczyły mam wspaniałe pokazy talentów fok szarych na odkrytym basenie oraz uchatek kalifornijskich występujących podczas pirackiej opowieści. To najlepsze atrakcje całego kompleksu. Z bliska mogliśmy oglądać jak odbywa się karmienie tych zwierząt połączone z ich treningiem. To było niezwykłe przeżycie. Był też czas na zabawy w parku trampolin, lody i zakup pamiątek. Na końcu udaliśmy się  piracką kolejką w podróż. To była edukacyjna przygoda i jednocześnie niezwykle miło spędzony czas.