Eksperymenty dla przedszkolaków " Co słyszy nasze ucho?"

Dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczą w warsztatach doświadczania świata- Eksperymenty. Na ostatnim spotkaniu dzieci realizowały temat "Co słyszy nasze ucho?". Poszerzyły tym samym wiedzę na temat zmysłu słuchu i równowagi.

Dowiedziały się "Dlaczego uszy mają kształt muszelek?", "Dlaczego mamy w uchu wosk?", "Dlaczego niektórzy ludzie są głusi?" itd. Po części teoretycznej nie zabrakło czasu na zabawę. Dzieci chętnie uczestniczyły w odgadywanie odgłosów otoczenia, pilnowały skarbu "pudełka czekoladek" z zamkniętymi oczami przed osobą, która chciała je wykraść. Najwięcej entuzjazmu wzbudziła zabawa w "grzechotniki". Na zakończenie poznały tajniki języka migowego. Nauczyły się kilku zwrotów i bezbłędnie je powtórzyły. Na każdym kroku widać było radośc, jaką dzieci czerpały ze wspólnej zabawy. Ponownie potwierdziło się polskie porzekadło, że najlepiej dzieci uczą się bawiąc!

Wszystkich: 1 297 782
c) 2011-2022 Szkoła Podstawowa w Szczenurzy