Ósmoklasiści na cyplu Mierzei Helskiej

1 czerwca 2022 roku nasi ósmoklasiści mieli podwójne święto. Po pierwsze świętowali, jak miliony innych dzieci Dzień Dziecka, a po drugie wyjechali w nagrodę za konkurs "Mój Bałtyk" zorganizowany przez Dziennik Bałtycki, na warsztaty przyrodnicze na Hel. Swoją wizytę rozpoczęliśmy od Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry, gdzie pod czujnym okiem przewodnika zgłębialiśmy wiedzę na temat Bałtyku i jego mieszkańców. Szczególnie zajęliśmy się tematem fok. Następnie odbył się pokaz "foczych talentów". Po nim rozpoczęła się gra terenowa, którą każdy szczęśliwie ukończył i w nagrodę otrzymał zestaw gadżetów. Tuż po tym popłynęliśmy statkiem w rejs. Podczas rejsu badaliśmy parametry wody w Zatoce Puckiej. Mierzyliśmy temperaturę wody, zasolenie oraz jej przejrzystość. Nie zabrakło tez czasu na spacer po helskim deptaku. W drodze powrotnej posililiśmy się ciepłym posiłkiem. Przez całą wycieczkę towarzyszyła nam niezwykła dla nas osoba. Była to pani Kasia Sitkowska-pracownik Słowińskiego Parku Narodowego, z którym klasa ósma współpracowała przez wszystkie lata edukacji w naszej szkole. Uczniowie zaprosili panią Kasię w geście podziękowania za edukację przyrodniczą, nie zabrakło gromkich braw oraz wzruszenia, że to nasze ostatnie, wspólne spotkanie. Wycieczka była bardzo udana, nawet pogoda nam sprzyjała, gdy prawie w całej Polsce padał siarczysty deszcz. Te wspomnienia zostaną już z nami na zawsze. Dziękujemy.