Konkurs plastyczny pod hasłem "Chronimy środowisko odzyskując energię"

Zapraszamy uczniów z klas 0-III i z klas IV-VIII do udziału w konkursie. Czekają atrakcyjne nagrody.

Organizatorem konkursu jest Spółka Wodna "Łeba".

Należy wykonać pracę dowolna techniką płaską, malarstwo, pastel, rysunek w formacie A4 lub A3. Prace w innym formacie nie będą brane pod uwagę. Nie wolno zginać, oprawiać i rolować prac. Pracę wykonuje jeden uczeń i samodzielnie. Musi mieć metryczkę z imieniem i nazwiskiem oraz klasą.

W pracy powinny się znajdować treści ekologiczne, wskazujące na prawidłowe postawy wobec środowiska, np. odnawialne źródła energii (fermentacja metanowa, turbiny wiatrowe, ogniwa fotowoltaiczne, panele słoneczne, turbiny wodne), postawy ekologiczne w domu lub otoczeniu związane z segregacją śmieci, oszczędzaniem wody i energii, sposoby odzysku ciepła z produkcji fermentacji metanowej, sposoby zmniejszania emisji gazów cieplarnianych do atmosfery, tworzenie nawozów ekologicznych (kompostowniki przydomowe).

Ostateczny termin składania prac do 12 stycznia. Uroczyste wręczanie nagród nastąpi 2 lutego 2023 roku.

Opiekunowie konkursu: pani Ewa Gwiazda i pani Ewa Bucholc.