Jadłospis na PIĄTEK:

zupa fasolowa 300 ml

placki ziemniaczane 200g

kompot owocowywoda z cytryną 200 ml

Warsztaty z Laboratorium Przyszłości "Odkryj szkolne supermoce"

25 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty z Laboratorium Przyszłości pt. "Odkryj szkolne supermoce" dla uczniów z klas 3,4,6,7 i 8. Uczniowie klasy 3 i 4 wzięli udział w warsztatach pt.: "Robotyka, czyli krótka historia o....lenistwie", które poprowadziła pani Aleksandra Mieczkowska. Młodsi uczniowie pracowali drużynowo. Mieli za zadanie rozwiązać działania matematyczne zapisane na tablicy, a następnie sterując robotami odszukać wynik na planszy. Roboty można programować, można przy pomocy drukarki 3D samemu takiego robota zaprojektować. Zajęcia pokazały, że w wielu codziennych obowiązkach ludzi wyręczają roboty, ale jak we wszystkim w życiu należy zachować umiar.

Dla uczniów z klas VI-VIII przygotowano warsztaty VR- Virtual Reality-wirtualna rzeczywistość, czyli przedstawienie wirtualnego świata w taki sposób, że widziane w nim obiekty sprawiają wrażenie fizycznej, przestrzennej obecności. Jeżeli założymy na głowę "gogle wirtualnej rzeczywistości" oraz słuchawki-dwa nasze zmysły poznawcze, czyli wzrok i słuch zostaną odcięte od bodźca zewnętrznego. Uczestnicy po warsztatach przekonali się, ze po założeniu gogle VR widz będzie nie tylko biernym uczestnikiem akcji aplikacji, ale również będzie mógł w sposób świadomy na nią wpłynąć.