Jadłospis na PIĄTEK:

placki ziemniaczane 200g

kompot owocowywoda z cytryną 200 ml

Wizyta w Pasiece Wędrowna Barć

15 maja uczniowie z klas I-III wybrali się na wycieczkę do Krzemienicy, gdzie odbyły się zajęcia edukacyjne w pasiece Wędrowna Barć. Uczniowie zdobyli wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. Dowiedzieli się, czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. W trakcie ciekawej prezentacji mogli lepiej poznać i zrozumieć świat pszczół. Dużo emocji wśród uczniów wzbudziły akcesoria potrzebne do pracy pszczelarzowi. Uczniowie dowiedzieli się jak należy ubierać się do pracy przy ulach i  jak zadymia się ule, aby obłaskawić pszczoły. Dzieci mogły przymierzyć kapelusz, dotknąć ramek pszczelarskich i kręcić wirówką do miodu, z której pozyskuje się miód z ramek. W szklanym ulu obserwowały pracę pszczół, poszukując królowej. Dzieci zdobyły również cenne informacje na temat tego, jak należy postępować w przypadku użądlenia przez pszczołę. Spotkanie z pszczelarzem poszerzyło wiedzę uczniów na temat szeroko pojętego pszczelarstwa oraz umożliwiło bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę. Wystawa produktów pszczelich pozwoliła uświadomić dzieciom w jak wielu produktach leczniczych, kosmetycznych i higienicznych wykorzystuje są propolis, pyłek kwiatowy i miód. Poznały różne rodzaje miodu.