Jadłospis na CZWARTEK:

kasza jęczmienna 150g

ogórek kiszony 100g

kompot z czarnej porzeczki 200 ml/woda z cytryną

Eliminacje powiatowe 52. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa"

Na duże uznanie zasługuje występ naszych uczennic podczas eliminacji powiatowych 52. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodno Mowa", które odbyły się 18 maja 2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku. W konkursie brali udział najlepsi uczestnicy eliminacji gminnych z całego powiatu lęborskiego. Konkurencja była duża. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Boik kl. III, Klaudia Bienias kl. V, Sara Grabowska kl. V i Natalia Widera kl. VIII. Dziewczęta pięknie recytowały wiersz i prozę w języku kaszubskim. Klaudia odniosła duży sukces, zajmując III miejsce w kat. kl. IV - VI, natomiast pozostałe dziewczęta otrzymały wyróżnienia w swojej kategorii wiekowej. Oprócz nagród rzeczowych były słodkości i grill na świeżym powietrzu.