Jadłospis na PONIEDZIAŁEK:

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Serdecznie zapraszam!

Nauczyciel bibliotekarz: Ewa Gwiazda

Regulamin wypożyczania i udostępniania bezpłatnych

podręczników uczniom Szkoły Podstawowej w Szczenurzy

w roku szkolnym 2023/2024

1. Do wypożyczania podręczników lub materiałów ćwiczeniowych uprawnieni są wszyscy uczniowie, którzy rozpoczęli naukę w klasach I-VIII Szkoły Podstawowej w Szczenurzy.
  2. Szkoła Podstawowa nieodpłatnie wypożycza uczniom podręczniki, materiały edukacyjne mające postać papierową.
  3. Szkoła Podstawowa nieodpłatnie zapewnia uczniom dostęp do podręczników, materiałów edukacyjnych  mających postać elektroniczną.
  4. Szkoła Podstawowa przekazuje  uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu. Uczniowie zobowiązani są do podpisania protokołu odbioru.
  5. W przypadku, zniszczenia lub zagubienia podręczników, materiałów edukacyjnych przez ucznia Dyrektor Szkoły zażąda od rodziców ucznia zwrotu kosztów zakupu podręczników.
  6. W przypadku, zniszczenia lub zagubienia podręczników, materiałów edukacyjnych przez ucznia, zakupiony zostanie nowy podręcznik. Do tego czasu uczeń może skorzystać z dodatkowego komplet podręczników, który będzie znajdował się w bibliotece szkolnej.Dla każdego oddziału klasowego przypada jeden dodatkowy komplet podręczników.
  7. W przypadku, gdy uczeń odchodzi ze Szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiązany jest do oddania do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych podręczników, materiałów edukacyjnych.
  8. W przypadku, gdy uczeń przenosi się z jednej szkoły do drugiej w trakcie trwania roku szkolnego, w nowej szkole, na czas zakupu przez szkołę podręcznika dla niego, korzysta z dodatkowego kompletu podręczników, materiałów edukacyjnych wypożyczonych z biblioteki szkolnej.
  9. Pierwsze części podręczników, materiałów edukacyjnych) będą wypożyczone uczniom 2 września; uczniowie przychodzą do biblioteki szkolnej całą grupą wraz z wychowawcą  – nauczycielem nauczania zintegrowanego, podczas zajęć edukacyjnych.
  10. O kolejnych wypożyczeniach i oddaniu użytkowanych wcześniej podręczników (materiałów edukacyjnych) decyduje nauczyciel. Uczniowie przychodzą do biblioteki całym zespołem klasowym wraz z wychowawcą oddając i wypożyczając podręczniki, materiały edukacyjne.
  11. Uczniowie, których nie będzie w szkole w dniu wypożyczenia/oddawania podręczników, będą zobowiązani do indywidualnego zgłoszenia się do biblioteki szkolnej.
  12. Uczniowie zobowiązani są do dbałości o podręcznik (obłożenie, nie pisanie wewnątrz).
  13. Rodzice zobowiązani są do dopilnowania zwrotu każdego wypożyczonego podręcznika do 15 czerwca roku szkolnego.