Szkoła Podstawowa w Szczenurzy

Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz

Oddział przedszkolny

Rok szkolny 2018/2019

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Zajęcia logopedyczne

Nauka zdalna w przedszkolu.

Zadania domowe dla nieobecnych w przedszkolu 2020/2021

26. IV. 2018 roku w przedszkolu w Wicku odbył się Gminny Turniej Wiedzy Ekologicznej pn. "Przedszkolak mały i duży przyrodzie służy". W turnieju wzięły udział 5 - osobowe zespoły z przedszkoli znajdujących się na terenie Gminy Wiko. Wszystkie drużyny wykazały się ogromną wiedzą ekologiczną i dlatego nie było przegranych. Wszystkie przedszkola otrzymały Nagrodę Wójta Gminy Wicko o wartości 250 zł, a uczestnicy turnieju - upominki. Gratulujemy !!!

 

 

25. IV. 2018r.

Wielkanoc już za nami, a przedszkolaki jeszcze otrzymują upominki. W Gminnym Konkursie " Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny" właśnie dziś najmłodsi otrzymali upominki. Gratulujemy !!!

 

28. II. 2018r.

Dźwięki, które nas otaczają są bardzo interesujące. Bardzo lubimy tworzyć własną muzykę - pomagały nam w tym instrumenty.

22. II. 2018r.

W Gminnym Ośrodku Kultury obejrzeliśmy przedstawienie pn. "Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni". Fundacja PGE przygotowała dla dzieci niezwykłą przygodę edukacyjną. Pstryk i Bzik przypomnieli i utrwalili najmłodszym wiedzę o bezpiecznym korzystaniu z energii elektrycznej.

19. II. 2018r.

Podczas zajęć z Panią Kasią - pracownikiem Słowińskiego Parku Narodowego powstały wspaniałe jeżyki. Z utęsknieniem czekamy na kolejne ciekawe zajęcia.

12. II. 2018r.

Wspólne zabawy zawsze dostarczają nam wiele radości.smile

 

6.XII. 2017r.

Mikołajki w naszej sali to dzień pełen niespodzianek. Byliśmy tak grzeczni, że Mikołaj był u nas aż dwa razy! Razem  Elfem tańczyliśmy przy wesołej muzyce, śpiewaliśmy piosenki. Mikołaj zaprosił nas do tańca. Wszyscy otrzymali kolorowe baloniki i słodycze. To był bardzo wesoły dzień !!!

 

23, X. 2017r.

W dniu dzisiejszym harcerze uczyli nas jak ratować życie. Dziękujemy !!!

Serdecznie zapraszam chętnych rodziców do pomocy przy organizacji "Dnia Pieczonego Ziemniaka", który odbędzie się w piątek 20 października o godzinie 9.00 na boisku wiejskim w Szczenurzy. Po zakończeniu imprezy dzieci wracają do szkoły na obiad i planowe zajęcia.

 

Dzień Głośnego Czytania w oddziale przedszkolnym.

27. 09. 2017r

Przedszkolaki sprzątały świat.

Nasze prace smile

Wesoło spędzamy czas w naszej sali.

20. 09. 2017r

Dzień przedszkolaka świętowaliśmy w Paku Dinozaurów.

19. 09. 2017r

Gościliśmy w naszej sali Pana Policjanta. Udowodniliśmy, że doskonale znamy przepisy ruchu drogowego, wiemy jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Witajcie po wakacjach !!!

W naszym oddziale jak zwykle zabawa, nauka i praca.

A to nasze pierwsze prace w nowym roku szkolnym. smile

 

 

 

18. 05. 2017 roku udaliśmy się na wycieczkę do Sea Parku w Sarbsku. Pogoda nam dopisała i miło spędziliśmy czas. Ogromny rekin zrobił na nas wielkie wrażenie, odważnie stanęliśmy z nim "oko w oko". Foczki akrobatki zachwyciły swymi wyjątkowymi umiejętnościami.  Odważnie przeszliśmy przez wrak statku, choć bardzo kręciło nam się w głowach, dotarliśmy na samą górę.

Obowiązkowym punktem naszej wycieczki były zakupy w sklepiku z pamiątkami. Na zakończenie zjedliśmy smaczne lody i pełni nowych wrażeń wróciliśmy do szkoły. Wycieczka została zrealizowana przez Stowarzyszenie For Baltic w ramach realizacji zadania publicznego pn. "Najmłodsi mieszkańcy Gminy Wicko w świecie fauny i flory morskiej" dofinansowanego ze środków Gminy Wicko.

Dziękujemy - bardzo nam się podobało.

 

11. 05. 2017 r. Magiczny dywan jest fantastyczny smile

 

Nasze prace smile

21. 03. 2017r.

Witaj Wiosno !!!

 

15. 03. 2017r.

Mimo wietrznej pogody, po obiadku, udaliśmy się na wycieczkę do gospodarstwa Państwa Augustyn. Pani Stasia oprowadziła nas i opowiadała o zwierzętach mieszkających w zagrodach. W chlewiku mieszkała ogromna świnka, maleńki cielaczek, krówki i mnóstwo owieczek. Groźny indyk syczał na nas przez siatkę. Piękne konie dały się głaskać bardzo odważnym dzieciom. W drodze powrotnej szukaliśmy wiosny, już widać pierwsze jej oznaki. smile

 

14. 03. 2017r.

z samego rana udaliśmy się na wycieczkę do kina "Fregata" w Lęborku na film pt: "Ozzy". Z wielkim zainteresowaniem i przerażeniem śledziliśmy przygody głównego bohatera. Oczywiście, jak to w bajkach bywa, byliśmy świadkami szczęśliwego zakończenia. smile

 

13. 03. 2017r.

Trzynasty dzień miesiąca okazał się szczęśliwy dla Ali Kupicz. Nasza koleżanka zajęła III miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Słowiński Park Narodowy pn. "Piękno Słowińskiego Parku Narodowego". Obrazek przedstawiający pracę Ali umieszczono w dyplomie. Gratulujemy !!!

 

27. 02. 2017r.

Dzisiaj z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyliśmy w koncercie muzyki kaszubskiej. Już od września niektórzy z nas będą mogli uczyć się tego języka. smile

 

Pyszny "Tłusty Czwartek" smile

 

23. 02 2017 r.

W tym tygodniu poznajemy kosmos, rozmawiamy o Ufoludkach i budujemy rakiety kosmiczne.

 

Pomysł chłopców, by ułożyć 1000 puzzli na początku wydawał się bardzo trudnym wyzwaniem. Sami w to nie wierzyliśmy. W wolnych chwilach przez cały tydzień układaliśmy obrazek. Bardzo nas ucieszył efekt końcowy i choć brakuje kilku elementów to jest super !!!

Teraz pełni wiary we własne możliwości zaczynamy układanie kolejnych puzzli - 1000 elementów.

 

20. 02. 2017 roku gościliśmy w naszej sali harcerki z 10 Łebskiej Drużyny Starszoharcerskiej "Leśni Łowcy". Dziewczęta pokazywały nam jak udzielać pierwszej pomocy. Zabłysnęliśmy wiedzą - znaliśmy odpowiedzi na większość pytań. Na zakończenie przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że fajnie by było kiedyś uratować komuś życie - tak naprawdę. 

 

Jesteśmy gotowi do balu smile

Wigilia w naszej sali.

 

 

Dzisiaj dostaliśmy od Pani Dyrektor aparat.

Będziemy teraz systematycznie obecni na stronie naszej szkoły. W minionym tygodniu poznawaliśmy przepisy ruchu drogowego, znamy pojazdy specjalistyczne i ważne znaki drogowe. Odwiedził nas też Pan Policjant, który uczył nas jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię smile

 Przynieśliśmy do szkoły trochę jesieni.

Jesień przyszła po cichutku - jednak przedszkolaki bardzo szybko ją zauważyły. Wspaniale wywiązały się z zadania i zgromadziły jesień w naszej sali. W kąciku przyrody umieściliśmy żołędzie, kasztany, owoce, jesienne listki, dynię, a nawet grzyby. Teraz pachnie u nas jesieniąsmile

 Dziś za oknem deszczyk pada - w przedszkolu wyrosła grzybów gromada.

Nasze piękne prace.

 Wycieczka do sklepu.

Pomimo silnego wiatru udaliśmy się na wycieczkę do sklepu. Zaplanowaliśmy zakup owoców z których jutro zrobimy sałatkę owocową. Kupiliśmy owoce egzotyczne: banany, brzoskwinie, kiwi, winogrona. Będzie smaczna i zdrowa sałatka owocowa. Byliśmy tak grzeczni, że Pani Ania - sprzedawczyni - poczęstowała wszystkie dzieci lizakami. smile

 Malowaliśmy farbami jabłka i gruszki. Prace nasze są prześliczne.

 Wiemy, że owoce są smaczne i zdrowe.

Po obiadku delektowaliśmy się pyszną sałatką owocową. Wiemy, że owoce są zdrowe i mają dużo witamin. Niestety nie mogliśmy tych witamin zobaczyć, ale wierzymy wszystkim na słowo. wink

 Jesień w ogrodzie.

Dobrze wiemy, że warzywa są zdrowe. W jesiennym ogrodzie rośnie dużo warzyw z których nasze kochane mamy i babcie robią zapasy na zimę. W naszym jesiennym koszu znalazły się warzywa które znamy i lubimy.

Robiliśmy też kompozycje z przyniesionych do przedszkola warzyw. Jesteśmy bardzo pomysłowymi artystami. Każdy wyczarował coś wspaniałego :)

 13. x. 2016 rok

Wesoło bawiliśmy się przy piosence "Urodziny marchewki". Wcieliliśmy się w role warzyw i inscenizowaliśmy tekst piosenki. W rytm piosenki tańczyły: marchewka, kartofelki, kalafiorki, pietruszki, buraczki, rzepki i kalarepki. smile

 Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pn. "Koszyk Pani Jesieni"

Konkurs skierowany jest do dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I - III naszej szkoły.

Tematem konkursu są ciekawe i pomysłowe prace z wykorzystaniem darów przyrody. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

  • 4 - 6 latki
  • klasy I - III

Technika dowolna ( płaska lub przestrzenna)

Termin składania prac upływa 26 października 2016 roku.                                            

                                                Zapraszamy !!!!!!!!

Biblioteka naszej szkoły ogłasza konkurs plastyczny pod hasłem:

W KRAINIE PLUSZOWEGO MISIA.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej dowolnego misia. Oceniane będą tylko prace indywidualne.

Prace będą oceniane w 4 grupach wiekowych:

  • dzieci 3 - 4 letnie
  • 5 - 6 latki
  • klasy I - III
  • klasy IV - VIPrzy ocenie prac najwyżej punktowana będzie: samodzielność, pomysłowość, stopień trudności techniki i staranność wykonania. Termin oddania prac: 18 listopad 2016 roku.

                                                Zapraszamy !!!!!!!!!

smilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmile

Słowiński Park Narodowy ogłasza konkurs plastyczny dla przedszkoli

"Jesienne drzewo".

Zilustruj, jak widzisz drzewa podczas kolorowej jesieni. Praca plastyczna płaska, format A4, wykonana dowolną techniką.

Termin składania prac 7 listopada 2016 roku.

                                               Zapraszamy !!!!!!!!!

18. x. 2016 roku.

Narysowaliśmy nasze kochane mamy. Potrafimy już przeczytać i napisać..... mama. Uśmiechnięte mamy będą zerkać na nas z portretów. Śliczne te nasze mamusie kiss

20. X. 2016 r.

Zajęcia w przedszkolu to fajny sposób na spędzanie czasu, ale jeszcze lepiej jest wtedy, gdy możemy sami decydować co będziemy robić. Bałagan jest ogromny, ale zabawa udana. wink

 25. x. 2016 r.

Pomimo nie sprzyjającej pogody udaliśmy się na wycieczkę do pobliskiego Zakładu Fryzjerskiego Pani Moniki. Zawód fryzjerki jest bardzo popularny wśród naszych mam - wykonują go aż trzy mamy. Dzieci z zainteresowaniem oglądały urządzenia i akcesoria fryzjerskie. Bardzo zainteresowały się solarium. Zakład opuszczaliśmy z nowymi doświadczeniami i z .... batonikami od Pani Moniki. smile

Dorośli wiedzą jak sprawić dzieciom frajdę. smile

Dziękujemy za wizytę i za słodkości. smile

 26. X. 2016r.

Wesoło spędziliśmy czas na placu zabaw "Madagaskar" w Lęborku.

 

 

 9. XI. 2016 r.

 Bajeczka "Nie płacz koziołku" jest bardzo ładna,  w wykonaniu uczniów klasy III wypadła przepięknie. Dzisiejszego ranka mieliśmy okazję podziwiać grę aktorską naszych kolegów i koleżanek. Przepiękna sceneria i kukiełki wykonane przez uczniów klasy III zachwyciły nas. Morał kończący bajkę: "Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie" jest aktualny także dziś.

Dziękujemy za zaproszenie na występ smile

 17. XI. 2016 r

 Teatrzyk "Latający kufer" przeniósł nas to krainy baśni.

 19. XI. 2016r - Dzień Seniora w Wicku

Nasze przedszkolaki godnie reprezentowały naszą szkołę na Dniu Seniora.

 

 23.XI. 2016r.

W dniu dzisiejszym z samego rana wyruszyliśmy autokarem do Lęborka. W kinie "Fregata" oglądaliśmy spektakl pt: "Księga dżungli". Z wielkim zainteresowaniem i malutkim strachem śledziliśmy przygody mieszkańców dżungli. smile

 25.XI. 2016 roku "Dzień Pluszowego Misia" świętowaliśmy w naszym oddziale.

 

 28. Xi. 2016 r.

 Mimo fatalnej pogody nieustraszone przedszkolaki i uczniowie klas I - III wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Gdyni. W sali widowiskowej Portu Gdynia obejrzeliśmy przedstawienie mikołajkowe. Poruszeni porwaniem Świętego Mikołaja pomagaliśmy Go uratować. Udało się! Teraz wszyscy mogą cierpliwie czekać na świąteczne prezenty. wink Wracając do domu odwiedziliśmy McDonald. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

 5 grudnia zawitały do nas renifery. Jutro czekamy na Mikołaja smile

 6 grudnia odwiedził nas Mikołaj. Otrzymaliśmy słodkości i mnóstwo nowych zabawek. Z niecierpliwością czekaliśmy na złożenie nowego garażu dla samochodzików z bardzo długim torem. Dziewczynki ucieszyły nowe wózki i zestaw lekarski. Najmłodsi chętnie łowili rybki na magnetyczne wędki. Dzisiejszy dzień był bardzo wesoły. Dziękujemy za prezenty. smile

 

Nasza szkoła włączyła się w akcję zainicjowaną przez ODN w Słupsku           pt: "Czytamy z Mikołajem". Akcja ma na celu zainteresowanie książką najmłodszych, propagowanie czytelnictwa.

W naszej szkole starsi uczniowie czytali młodszym.

 

 

 

 

 

 

BIP
Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 1 532 924
Wczoraj: 367
Dzisiaj: 78
Online: 4
c) 2011-2023 Szkoła Podstawowa w Szczenurzy
MAPA STRONY
RSS
Polityka cookies
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem